Darling in the FranXX – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?

Darling in the FranXX – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?
Darling in the FranXX
0

Genel Bilgi:

Darling in the FranXX, aynı isimli japon mangasından uyarlanmış bir animedir. 24 dakikalık 24 bölümden oluşur. Mecha ve Savaş tarzında bir animedir.

Konusu:

Uzak bir gelecekte dünya mahvolmuş, insanlık hareketli kale şehir Plantation’u kurmuştur. Plantation’da Pilot olmak üzere yaratılmış çocuklar aynı zamanda kuş kafesi olarak bilinen Mistillteinn’da yaşamaktadırlar. Burada gökyüzündeki özgürlük ya da dış dünya hakkında hiçbir şey bilmeden hayatlarını sürdüren ve Franxx adı verilen robotların pilotluğunu yapan çocukların tek görevi Kyouryuu adı verilen devasa yaşam formlarıyla savaşmaktır. Bu çocuklar için Franxx’ler hayatlarının anlamıdır. Bir zamanlar dahi olarak bilinen Code:016 kod isimli Hiro, görevini yerine getiremeyip başarısız olduğunda varlığı anlamını yitirmiştir. Günün birinde Zero Two ismiyle kendini tanıtan ve başının iki yanında boynuzları bulunan gizemli bir kızla tanışır.

Karakterleri:

Zero Two, Hiro, Ichigo, Goro, Mitsuru, Kokoro, Kokoro, Zorome, Ikno, Futoshi

Notlar:

Bu animenin Türkçe anlamı “FranXX da ki Sevgilim” demektir. FranXX bindikleri robotların adıdır. Kaotik bir dünyada canavarlarala savaşı anlatır.

Uyarılar:

Bu anime çok çıplaklık içerir bu yüzden “PG-13 – 13 Yaş üstü” yaş sınırı getirilmiştir.

Kaynaklar:

Bu içerik; myanimelist, wikipedia, fandoom ve turkanime kaynaklarının bilgilerindne yararlanılarak hazırlanmıştır.

Sen ne düşünüyorsun?