Fullmetal Alchemist – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?

Fullmetal Alchemist – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?
Fullmetal Alchemist
0

Genel Bilgi:

Fullmetal Alchemist, kısaca FMA aynı isimli mangadan uyarlama japon animesidir. 24 dakikalık 51 bölümden oluşur. Askeri ve Gizem türlerinde bir animedir.

Konusu:

“İnsan bir şeyleri feda etmeden hiçbir şey elde edemez, Bir şeyi elde etmek istiyorsan ona eş değerde bir şey sunmalısın, Bu simyanın eşdeğer değiş-tokuş prensibidir.” Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

Karakterleri:

Edward Elric, Alphonse Elric, Winry Rockbell, Van Hohenheim, Greed, Lust, Glutony,Envy, Wrath, Father Homunculus, Lin Fan

Notlar:

Bu anime Türkçeye “Tam metal simyacı ya da Çelik Simyacı” şeklinde çevrilmiştir. Hikayesi Edward ve Alphonse kardeşlerin maceralarını konu alır. Devam filmleri ve Remarkeler ile birlikte 100+ bölümden oluşur. Remarke filmin adı “Fullmetal Alchemist: Brotherhood”dur.

Uyarılar:

Bu animede çok fazla şiddet öğesi bulunmaktadır bu yüzden ” PG-13 – 13 Yaş üstü” yaş sınırı uygulanmıştır.

Kaynaklar:

Bu içerik; myanimelist, wikipedia, fandoom ve turkanime kaynaklarının bilgilerindne yararlanılarak hazırlanmıştır.

Sen ne düşünüyorsun?