1. Ana Sayfa
  2. Anime

Kimi no Na wa – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?

Kimi no Na wa – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?
Kimi no Na wa
0

Genel Bilgi:

Kimi no Na wa, Aynı isimli mangadan uyarlama bir Japon animesidir. 1 Saat 45 dakiakalık bir filmden oluşur. Romantizm, Okul ve Doğaüstü Güçler konulu bir animedir.

Konusu:

Mitsuha, kırsal kesimde, dağların etrafını sardığı bir kentte yaşamaktadır. Belediye başkanı olan babası genellikte evde bulunmadığından evinde daha çok ilkokul öğrencisi kız kardeşi ve büyük annesiyle kalan Mitsuha her ne kadar dürüst bir kişiliğe sahip olsa da ailesinin Shinto tapınağına ait geleneklerden ve babasının seçim kampanyasında yer almasından hiç hoşlanmamaktadır. Kırsal kesimde yaşadığı için içten içe üzülmekte ve Tokyo’daki harikulade şehir hayatını arzulamaktadır. Taki ise Tokyo’nun merkezinde yaşayan liseli bir gençtir. Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanan ve bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan Taki, mimariye ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır. Günlerden bir gün rüyasında daha önce hiç gitmediği dağlar arasına kurulmuş bir şehirde yaşayan genç bir kız olduğunu görür. Mitsuha ise erkek olduğu bir rüya görecektir. Rüyalarının arkasındaki sır nedir?

Karakterleri:

Mitsuha Miyamizu, Taki Tachibana, Tsukasa Fuiji, Yotsuba Miyamizu, Futaba Miyamizu

Notlar:

Bu animenin Türkçe anlamı “Senin Adın” demektir. Bu anime Türkçe dublaj seçeneği ile de yayınlanan nadir animelerden birisidir.

Uyarılar:

Bu animede ” PG-13 – 13 Yaş üstü” yaş sınırı uyglanmıştır.

Kaynaklar:

Bu içerik; myanimelist, wikipedia, fandoom ve turkanime kaynaklarının bilgilerindne yararlanılarak hazırlanmıştır.

Yorum Yap