Kiseijuu Sei no Kakuritsu – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?

Kiseijuu Sei no Kakuritsu – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?
Kiseijuu Sei no Kakuritsu
2

Genel Bilgi:

Kiseijuu Sei no Kakuritsu, aynı isimli mangadan uyarlanmış bir Japon animesidir. 23 dakikalık 24 bölümden oluşur. Bilim Kurgu, Psikoloji ve Korku türünde bir animedir.

Konusu:

17 yaşındaki Izumi Shinichi, Tokyo’nun sakin bir mahallesinde annesi ve babasıyla yaşamaktadır. Bir gece Parazitler olarak adlandırılan solucanımsı uzaylılar dünyayı istila edip insanların kulaklarından ya da burunlarından girerek beyinlerinin kontrolünü ele geçirirler. Shinichi uyuduğu sırada bir Parazit kulağından girmeye çalışır. Ama o sırada Shinichi kulaklık taktığı için Parazit başarısız olur ve sağ koluna girerek kolun kontrolünü ele geçirir. Bu Parazit’in adı ise Migi’dir. Shinichi, Migi’nin yukarılara çıkıp beynine ulaşmasına engel olur. Böylece ikisi de kişiliklerini ve akıl sağlıklarını kaybetmezler. İkili diğer Parazitlerle karşılaştıklarında tuhaf durumlarından yararlanır ve hayatta kalabilmek için yavaş yavaş aralarında güçlü bir bağ oluşmaya başlar. Çift, Shinichi’nin insan beyninin hala bozulmamasının üzerine diğer Parazitlere karşı bir mücadele vermeye karar verirler. Shinichi, Migi’den yardım alırken insanları hunharca yiyen Parazitlere karşı savaşmaya kendini mecbur hisseder.

Karakterleri:

Shinichi Izumi, Migi, A, B, Chouji, Fukami

Notlar:

Bu animenin Türkçe anlamı “Üstün Parazit’ dir. Vücut modifikasyonu türünde çok nadir ve güzel animelerdendir.

Uyarılar:

Bu animede çok fazla şiddet ve ölüm vardır. Bu yüzden “R – 17+ (Şiddet & Argo)” yaş sınırı uygulanmıştır.

Kaynaklar:

Bu içerik; myanimelist, wikipedia, fandoom ve turkanime kaynaklarının bilgilerindne yararlanılarak hazırlanmıştır.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (2)

  1. Admincim siteye el atarmisin çok bug var

    • Bug derken neyi kast ettiğini anlayamadım. Shift + F5 yaparsanız muhtemelen düzelir. Tüm testlerde temiz çıkıyor çünkü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir