KonoSuba: Kono Subarashii Sekai ni Syukufuku o – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?

KonoSuba: Kono Subarashii Sekai ni Syukufuku o – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?
Kono Subarashii Sekai ni Syukufuku o
1

Genel Bilgi:

KonoSuba: Kono Subarashii Sekai ni Syukufuku o, Aynı isimli mangadan ve novelden uyarlanmış bir Japon animesidir. 10-1 bölümden oluşur. Ek sezon ve filmi de mevcuttur. Macera ve komedi üzerine kurulmuştur.

Konusu:

İçine kapanık bir oyunsever olan Satou Kazuma’nın hayatı bir trafik kazası sonucu sona erecektir…Öyle olmalıydı, ancak gözünü açtığında karşısında kendisini bir tanrıça olarak tanıtan bir kız gördü. “Hey, bende senin yararına bir şey var. Başka bir Dünya’ya gitmek ister miydin?Ancak yanında tek bir şey götürebilirsin.” “O halde seni götürmek istiyorum.” İşte bu noktada reankarne olmuş Kazuma’nın Şeytan Kral ile olan mücadelesi başlıyor. Ancak birçoğunuzun düşündüğünün aksine bu yolculuk sürekli bir yiyecek, içecek ve barınak arayışı olacaktır. Kazuma’nın sakin bir hayat sürmek istemesine karşın Tanrıça’nın sürekli çıkardığı problemler kısa süre sonra Şeytan Kral’ın ordusunun dikkatini çekecektir.

Karakterler:

Satou Kazuma, Aqua, Darkness, Megumin, Viz, Vanir,Yunyun

Notlar:

Bu anime muhtemelen isekai eserler içerisindeki en komik animedir. Kısaca KONOSUBA diye yazılır. Bu animenin Türkçe anlamı “Tanrının Kutsaması Bu Muhteşem Dünyanın Üzerine Olsun” dur.

Uyarılar:

Bu animede “PG-13 – 13 Yaş üstü” yaş sınırı uygulanmıştır.

Kaynaklar:

Bu içerik; myanimelist, wikipedia, fandoom ve turkanime kaynaklarının bilgilerindne yararlanılarak hazırlanmıştır.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (1)

  1. Konosuba candır gerisi heyecandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir