Lovely Complex – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?

Lovely Complex – Animesi Hakkında Wiki Bilgileri Nelerdir?
Lovely Complex
0

Genel Bilgi:

Lovely Complex, aynı isimli mangadan uyarlama bir japon animesidir. Komedi ve Okul türünde bir animedir. 24 bölümlük bir animedir.

Konusu:

Koizumi, 1.70 cm boyunda, hemcinslerine göre uzun boylu bir kızdır. Ootani ise Koizumi’den yaklaşık 10 cm daha kısa bir erkektir. Bu ikili lise başladığından beri birbiriyle sürekli ağız dalaşına girmekte ve çoğunlukla da bu kavgaları etraftakileri eğlendirmektedir. Zaten kısa bir süre sonra da sınıf öğretmenleri Koizumi ve Ootani’yi “All Hanshin-Kyōjin” olarak çağırmaya başlar. Bu sırada okula yeni gelen Suzuki adındaki genç çocuk, Koizumi’nin hayallerini süslemeye başlar. Bu durumu hemen fark eden Ootani, Koizumi’ye işbirliği teklif eder. Ootani’nin Suzuki ve Koizumi’yi bir araya getirmesinin karşılığında Koizumi de en yakın iki arkadaşından biri olan Chiharu’yu Oatani’ye ayarlayacaktır. Planlarını yapan Koizumi ve Ootani, diğerleriyle birlikte havuza giderler. Eğlenceli bir günün ardından Koizumi ve Ootani acı gerçeği öğrenir. Chiharu, kendi boylarında olan Ootani’yi tam bir erkek gibi görmezken Suzuki de Koizumi için aynı şeyleri hissetmektedir. Koizumi ve Ootani, boy komplekslerine ve sürekli kavga etmelerine rağmen bir şekilde kişiliklerinin birbirine uygun olduğunu yavaş yavaş fark etmeye başlayacaktır.

Notlar:

Risa Kouzumi, Atsushi Ootani, Haruka Fukagawa, Mayu Kanzaki, Kazuki Kohori,

Karakterler:

Bu animede uzun boylu olma kompleksi olan bir kız ve kısa boylu olma kompleksi olan bir oğlan anlatılır. Bir noktada konu romantizmede bağlanır. Bu animenin Türkçe Anlamı “Sevgi Takıntısı ya da Sevgi Kompleksi” dir.

Uyarılar:

Bu animede “PG-13 – 13 Yaş üstü” yaş sınırı uygulanmıştır.

Kaynaklar:

Bu içerik; myanimelist, wikipedia, fandoom ve turkanime kaynaklarının bilgilerindne yararlanılarak hazırlanmıştır.

Sen ne düşünüyorsun?