Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S İnceleme

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S İnceleme
Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S İnceleme
0

“Ben böyle bir kaliteli bir karakter odağı ne gördüm ne de duydum”

Kobayashi-san chi no maid dragon dizinin devamı olan S hikaye’yi komedi ile beraber %90 oranda tamamen karakterleri tanıma üzerine kurulu bir sezon ile merhaba diyor.

Bu sezonda ek olarak ilulu adında bir ejderhaya yer verilmiş ama kendisi hikaye’nin merkezinde değil.

Konusu:

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S, Kobayashi adında bir bilgisayar programacısının rutin ve sıkıcı hayatı bir gün iş çıkışı bara gidip arkadaşları ile içmesinin ardından yanlışlıkla ormana girip yaralı bir ejderha ile karşılaşması ile değişir.

Bu ejderha başka bir dünyadan gelmiş çok zeki bir canlıdır ve kalçasına kendi dünyasında şavaştığı tanrı’nın kılıcı girmiştir ve ölmeyi bekliyordur.

Bu sırada sarhoş kobayashi bu ejderhayı keşfeder ve sarhoş halde o büyük kılıcı çıkarmayı başarır.

Kılıcı çıkarmasının ardından ise bu ejderha insansı bir forma geçer ve kobayashi’nin ısrarı ile beraber tekrar sarhoş olana kadar içerler ve bu ikili çok iyi arkadaş olur.

Kobayashi bu ismi tooru olan ejderha’nın burada kalacak bir yeri olmadığının farkındadır ve bu yüzden ona hizmetçisi olması karşlığında yanında kalmasını teklif eder.

Tooru ise hayatını kurtaran kobayashi’ye o anda aşık olur ve aşkı olan kobayasi’ye olan aşkı ve borcunu ödemek için hizmetçisi olmaya başlar.

Bu sezonda bu tooru ve kobayasahş arasındaki  bu ilişki baya ilerlemiştir ama kobayashi yine olgunluğunu koruyarak tooru’ya tabi aşık olmaz.

Bu sezonun özelliği ilk sezonda tabi karakteleri ve evreni tanıtan animemiz karakterlerimizin geçmişine ve ana karakterimiz tooru üzerinden çok güzel bir şekilde anlatır.

Karakterler:

Tooru

image 1

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S, Animesinin ana karakteridir. Kendisi insanlara iğrenç aşağılık varlıklar olarak bakar, taki kobayashi ile tanışana kadar ve tanıştıktan sonra kobayashi nin hizmetçisi olur, bunu hem kendisi istediği ve hemde aşık olduğu sahibi için yapar !

Sahibine minnettarlığını göstermek her fırsatta ona kendi kuyruk etinden yedirmeye çalışır !

Kanna “Kanna Kobayashi” Kamui

image 2

Tooru’nun arkadaşıdır ve tooru kayıp olduğundan onu aramaya dünya’ya gelir ve tooru’yu gökyüzüne alev topu attığı için bulur !

Ve onu bulduğunda kobayashi’nin hizmetçisi olduğunu öğrenir ve kobayashi’yi öldürmek ister ve en büyük saldırısını yapar !

Ama dünya’ya geldiği zaman epey güçsüz olur ve kobayashi ye bir şey yapamaz kobayashi onunda eve gidemeyeceğini anlar ve onunda evinde kalmasına izin verir.

Elma Jouii

image 3

Kendisi tooru’yu ejder dünyasına geri getirmek için dünya’ya gelmiştir, tooru ile rakiplerdir ve yine diğer ejderhalar gibi oda insanları aşağılık varlıklar olarak görmektedir.

Ama birazcık azarlandığında bir çocuk gibi masumdur dünya’ya geldiği için geri dönmeye gücü kalmamıştır ve dünya’da yaşamaya başlar.

”tabi kısa bir sürede gücü yerine gelmiştir ama gitmek istemiyordur”

Sonradan dünya’ya alışmak için Kobayashi nin iş arkadaşı olur.

Fafnir

image 4

Kendisini tooru dünya’ya davet etmiştir ve bu dünya’ya geldiği vakit gitmek istemeyen fafnir kobayashi-san’ın iş arkadaşı ve tam bir otaku olan Makoto Takiya ile ev arkadaşı olurlar.

Burada fafnir insanlardan hazinesini korumaktansa artık bir hobiye sahiptir, o ise oyun oynayıp çok vahşice olduğu için hiç bir şekilde satılmayacak olan mangasını yazmaktır.

Quetzalcoatl “Lucoa”

image 5

Kendisi yine Tooru’nun daveti ile dünya’ya gelir, bu davetten sonra evine döneceği sırada bir çocuğun kendi dünyasından rastgele bir canlı çağırdığını fark eder.

Bu durumda ne olacağı belli olmaz yani bu canlı bir canavar olur çocuğu yiyebilir diye kendisi bu büyüye müdahale eder ve çağırya kendisi gider.

Böylelikle Shouta Magatsuchi adında bir 11 yaşında “oppai goddess” adını taktığım Yggdrasill’i ısırdığı için cennetten kovulan bu tanrıça ejderha ile yaşamaya başlar.

Ilulu

image 6

Kendis bu sezona (Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S) özel olarak gelmiştir ve aynı elma gibi tooru’yu takip edip dünya’ya gelmiştir, kendisi aynı tooru gibi bir kaos ejderhası olduğu için sadece yıkımdan zevk alıyordur.

Taki kobayashi ile karşılaşıp gerçekten çocuk olmasına izin verene kadar.

Kendisi gördüğünüz üzere %90 oranda oppai’den oluşmaktadır, bu durum bir çok kişiye itici gelse de bana göre artık böyle durumlar normal geliyor, çünkü o kadar çok anime gördüm ki artık rahatsız olamıyorum.

Oppai’nin bu kadar büyük olmasının sebebi onların ilulu’nun alev keseleri olmasındandır.

Yorumum:

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S, Bu anime’nin ana bir hikaye “fanservice” gibi sunuluyor, yani anime her bir bölümde farklı bir olay örgüsü işliyor desek yanlış olmaz.

Ama bu durum kobayasahi-san için çok çok daha dinamik ve hızlı oluyor çünkü kobayashi-san her bir bölümde bir olay işlemekten ziyade bölümlerini 2 ye hatta 3 e ayırıyor bölümü ve her bölümde farklı farklı hikayeler izliyoruz.

Bu hikayeler aslında her bir karaktere özel hazırlanmış hikayeler oluyor, yani anime bütün karakterlerini çok iyi kullanıyor, bir noktadan sonra ana karakterleri gönderip yangından mal kaçırır gibi yan karakterlere yüklenmiyor.

Anime her bölümde bir karakter ile ilgili bir bilgi veriyor yada onların geçmişlerinden bahsediyor.

Bu sezonun özelliği ise bütün karaktelerin geçmişlerine değinilmesi, özellikle tooru ve elma’nın bu karmaşık ilişkisini çok iyi anlatması.

Aslında diğer ejderhaların hikayeleri tooru’nun geçmişi üzerinden fazla uğraş gerektirmeden anlatması çok hoş olmuş.

Çünkü her bir karakterin hikayesini onlara özel bölümlerde ayrı ayrı anlatsa bu tam bir vakit ve para kaybı olmaktan öteye geçemez, ama bu anime bu kadar dinamik ve hiç sıkıcı olmadığı için benden tam puan alıyor.

Puanım:

Bu animeye (Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S) 10/10 veriyorum.

Notlar:

  • Kobayashi-san Chi no Maid Dragon S animesi Kobayashi-san Chi no Maid Dragon serisinin 2. sezonudur.
  • Ana karakter Kobayashi olmasına rağmen isimde bahsedilen ejderha Tooru’dur.
  • İncelemede kullanılan Oppai terimi Japonca da “Meme, Göğüs” anlamına gelir.
  • Animenin Wikipedia sayfasın BURADN ulaşabilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?