1. Ana Sayfa
  2. Çizgi Roman

Batman’nin midemi bulandıran kahramanlık ahlakı.

Batman’nin midemi bulandıran kahramanlık ahlakı.
batman
1

Bruce Wayne nam-ı değer Batman, kendisi opera çıkışında ailesini kaybetmiş ve bunun acısını kendisi kahraman yaparak “adaleti” sağlayarak çıkaran multi-milyoner iş adamı.

Bruce wayne’nin en büyük ilkesi şudur ”Bizde onları yaptığını yaparsak onlardan ne farkımız kalır ?” bu söz her ne kadar doğru olsada batman’nin bu dengesiz saçma sapan ahlakı yüzünden binlerce hatta milyonlarca kişi öldü.

Ve kendisi’nin ahlakı gereğince bu ölümlerden hiç bir kendisi sorumlu değil, bu ölümlerden sadece ama sadece katil sorumlu.

Batman’nin ahlakına göre öldürmezsen her daim iyi adamsıdır.

Hayır batman sen berbat bir kahramansın.

Batmani yüceltmek için dc elinden geleni sürekli ama sürekli yapıyor, yani adam hiç bir şekilde gelişmiyor, batman’nin karakteri en baştan mükemmel olduğu için hiç bir gelişim göstermiyor.

Bu durum ise batman’i çok monoton ve sürekli ama sürekli kendini tekrar eden vasat bir kahraman yapıyor.

Batman’nin bu ahlakı yüzünden binlerce kişiyi öldürdü hatta joker gitti injustice serisinde bütün metropolisi yok etti ama batman bu dandik ahlakından vazgeçmedi.

Batman kendisini hiç bir sorgulamadı, hiç bir zaman çıkıp ”Ben nerede yanlış yapıyorum da bu kadar ceset bırakıyorum arkamda ?” diye sorgulamadı çünkü batman’nin bir karakter gelişimi yok ve olmayacakta.

Ben bu yüzden batman’dan hatta ve hatta bütün dc ve marvel karakterlerinden nefret ediyorum.

Bu yüzden anime eserleri marvel ve dc’den kat ve kat daha iyi, çünkü anime’de gerçeçi karakter gelişimleri hatta gerçekçi karakter ilişkileri oluyor marvel ve dc eserlerine göre.

Bu yüzden artık marvel ve dc eseri okumuyorum yada izlemiyorum çünkü aynı yemeği sürekli ama sürekli önüme farklı sos ile koyuyorlar.

Bu durum çok pis canımı sıkıyor ve midem bulanıyor artık.

Bu yüzden batman ve türevi olan iğrenç kahramanlardan tiksiniyorum.
Bu yüzden animeler daha iyidir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bunun nesine karşısın anlamadım sonuçta adam kahraman tabi ki yasanın tarafında olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir