Soru: Bir “Thanos” Teorisi

Soru: Bir “Thanos” Teorisi
Thanos Snap Finger
1

Thanos teorisine göre bir gün bütün evrendeki kaynaklar aşırı nüfus yüzünden tükenecek ve bütün canlıların sonu bu kaynak yetişmezliği/yetmezliği yüzünden son bulacaktır, bunun önüne geçmek için tek bir yol vardır, evrendeki bütün canlı popülasyonunu %50 oranda azalmaktır.

Bu teori her ne kadar korkunç gözükse de bizim insan beynimiz için thanos’un açısından bakarsa ne kadar doğru ve uygulanması gereken bir teori olduğu açık bir şekilde ortadadır.

Bu teori aslında şu anda bile uygulanmaya çalışıyor diyebiliriz, savaşlar, kitle imha silahları, yada doğal olmayan hastalıklar, bu teori her ne kadar insanlığı çoğunluğu tarafından desteklenmese de uygulanması şart olan bir teori’dir.

Bu teori’nin uygulanması gerekiyor çünkü insanlık hem doyumsuz bir varlıktır hem de sürekli ama sürekli durmadan çoğalan bir canlıdır.

Bence thanos teorisi doğru gerçekleştirilmesi imkansız bir şeydir ama dolaylı yoldan gerçekleştirmek mümkündür.

Nasıl mı, tek yapmamız gereken her ailenin maksimum 2 tane çocuk sahibi olmasına izin verilmelidir, yada çocuk yapmamaları için ailelere ek maddi destek sağlanmalıdır.

Benim düşünceme göre her bir aile’nin çocuk yapma sınırı olmalıdır, her daim tek eşli evlilik olmak zorundadır, bakamayacaklarsa aileler hiç bir şekilde çocuk yapmamalıdır.

1. Thanos’un çizgi roman ideali bu degildir.
2. Kaynakları iki katına çıkarmak aynı işlevi görür. Hem niye yarısı…?
3. Nüfus planlamasını zekiler yapar sorun zaten aptallar.

Argonaut

1. Thanos’un çizgi romandaki hali bunun alakası bile yok
2. kaynakları 2-4 istersen 100 katına çıkar yine aynı sonuç elde edilecek bu kaynak bolluğu yüzünden insanlar daha fazla çocuk yapacak ve kaynak kıtlığı yine baş gösterecek sonuçta kaynaklar sınırsız değil bir gün biter şayet bitmez ise bu nüfus artımı beraberinde yine aynı durumu geritebilir.

Yada şöyle düşün ne kadar kaynak arttırırsan arttık insanlık eşit olmanı isteyecek ve dağıtılan kaynak miktarı yine aynı olacak böylelikle kaynak dağılımında hiç bir değişiklik olmayacak
3. Doğru bu yüzden bence çocuk yaparken devletten izin alınmalıdır.

Slayer

2 bireyin birlikteliğinden sadece bir çocuk doğarsa bir süre sonra nüfus yarıya iner. Çinde uyguluyorlar. Hemde sonsuzluk taşları olmadan.

Argonaut

Bence böyle nüfus kontrol sağlanmak zorunda kaynak ne kadar fazla olur dağılımda o kadar fazla olur böylelikle hiç bir şeyi değiştirmezsin sadece kaynakları daha da değersiz yaparsın ve insanlık bu fazla kaynağın kıymetini anlamaz bir şey ne kadar az ise o şey o kadar değerlidir gibi düşün.

Slayer

Kaynakları çevremizdekiler ile öngörme meseka 50 yıl önce plastik denen bir şey yoktu şimdi var ve o da bir kaynak. Yani yeni kaynaklar yaratılabilir.

Argonaut

Peki ya bir gün tüketim yüzünden kaynaklar sıfırılanırsa ham madde biterse be yapacağız ?

Slayer

Asla bitmez çünkü Aerodinamik enerjinin yok olmayıp sadece dönüşecegini söyler sadece geri dönüstürmenin yolunu bulmalıyız.

Argonaut

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (1)

  1. “Her şeyin Olması Gerektiği Gibi” Thanos

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir