Son zamanlarda çıkan dandik spiderman çizgi dizileri yada filmleri hakkında.

Son zamanlarda çıkan dandik spiderman çizgi dizileri yada filmleri hakkında.
spiderman Evedönüş
1

Ben çocukluğumdan beri spiderman’e bayılan hatta çocukken iki duvar arasına dahi tırmanan birisiydim.

(Arada yapmak istiyorum hala :D)

Spiderman benim küçüklüğümde mükemmeldi, yani 2 tane hayatı olup bu kadar gerçekçi bir şekilde idare edebilen bir spiderman benim gözümde ilahtı o derece önemliydi yani.

Yani spiderman’i spiderman yapan şey bizden birisi olmasıydı, bir yanda spiderman olup peter parker’ı yok etmemeye çalışmasıydı.

Peter parker’ı ilgi çekici yapan şey buydu sadece, yoksa peter parker tony stark gibi her şey elinin altında her parasal sorununu saliseler içinde çözebilecek birisi değildi.

Taki o berbat, iğrenç, spiderman’i genç ama sorumluluğun gerçekten ne olduğunu bilen muhteşem tek tabanca adamı alıp shield için maymun yapana kadar.

ultimate spiderman banner
ultimate spiderman banner

Peter benjamin parker hiç kimsenin iti köpeği değildi, peter her zaman tek tabanca gezerdi, hiç kimseden çok zorda kalmadığı sürece yardım istemezdi.

Spiderman elindeki her bir ekipmanı kendi başına yaptı, kostüm tasarımı bile ona aitti, spiderman isminin hakkını veriyordu ama bu iğrenç seri çıktı ve spiderman’nin çöküşü başlamış oldu.

Bu seride shilde’ın dikkatini çeken mahallemizin dostu spiderman’nin shilde için çalışan bir stajyer konumunda olan ajanlık hikayelerini izliyoruz.

Bu seride peter’ın deli dehşet saygı duyduğu hatta kortuğu arkadaşları var.

Iron first, Power Man, White Tiger, Nova spiderman bu 4 embesil ile takım olarak suçlularla savaşıyor.

Ama şöyle bir şey var, peter savaştığı suçlular peter’ın tek başına dalga geçerek yendiği düşmanlarıdır.

Peter önceki serilerde doctor strenge’e bile diz çöktürmüş bir adamdır, fantastik 4’lüyü tek başına etkisiz hale getirmiştir, x-men’i tek başına yenmiştir zekası sayesinde.

Ama bu seride o zeka küpü adamı alıp standart bir liseli velet yapmışlar ve spiderman ekibi olmadan bir boka yaramıyor bu seride, abi en basitinden venom’u yenemiyorlar lan !

Venom lan venom, venom.

Spiderman venom’u ses dalgası ile hacamat eden birisidir ve bu yöntemi tek başına bulmuştur, bakın avengers’a venom bulaşsa peter o venom’u çok daha söker alır.

Ama bu seride peter tek başına hiç bir işe yaramıyor, peter daha may halasını bile koruyamıyor.

Neyse bu rezil seri bitti ve bir daha gelmemesini dileyerek bir başka konumuz olan mcu’daki dandik spiderman’a gelelim.

spiderman Evedönüş
spiderman Evedönüş

Bu rezil şey hakkında konuşursam çok pis küfür ederim ama bir şeyi belirtmem gerekiyor, ben burada çoğu insanın yaptığı gibi “tobey gidince bozdu.” diyenlerden değilim.

Peter’ın o çizgi romandaki hayatı düzgün bir şekilde uyarnabiliyorsa her oyuncu kabulümdür ama sen çıkıp peter’ın benjamin amcasını siktir edip peter’a rol model olarak iron man’i veriyorsan işte orada sıkıntı var kardeşim.

Bakın en basitinden peter kendi kostümünü bile tasarlayamanda tony gelip ona yapay zekalı içinde le her bok olan bir kostüm veriyor ve ona “mahallenden dışarı çıkma.” diyor.

Öncelikle bir şey soracağım. Ulan tony stark sen kimsinki orijinal seride her şeyi kendisi yapan muhteşem spiderman’e emir verebiliryorsun.

Bu adam seni civil war çizgi romanında halasının ölümüne sebep oldun diye hacamat etmedi mi ?

Civil war filmine hiç girmeyelim iç savaş değil bu, dandik bir mahalle kavgası filmiydi, end olması gereken ihtişamlı savaşın kahramanlar arasında olması gerekiyordu. 

Bu yüzden bu mahalle kavgası filmine film bile demek istemiyorum.

Bu fimler leş, izlerken zerre kadar zevk almadım, şunu belirteyim hiç bir şekilde tom holland’ın suçu falan yok marvel bu filmler yüzünde batırdı, benim en sevdiğim marvel filmi sadece ama sadece spiderman 2 dir.

Onun dışında hiç bir spiderman filmi iyi değildir ama ufakta olsa bir umudum var.

Spider-Man Eve Dönüş Yok
Spider-Man Eve Dönüş Yok

No Way Home, bu fimde Andrew Garfield’ın rezil peter parker’nı, Tobey Maguire’ın muhteşem spiderman/peter parker’nı ve Tom Holland’ıN spider-velet’ni göreceğiz. 

Tek beklentim bu filmden sonra bütün mcu’nun değişmesi ama spiderman’i gerçekten spiderman yapması ki olmayacağını hepimiz biliyoruz, bu filmi sadece Tobey Maguire’ın spiderman’i için izliyoruz.

Son seride gerçekten örümcek adamı harcadılar. Adamın sponsoru oldu. Saka gibi ama sponsoru olan bir spiderman yarattılar.

Oysa iç savaştan sonra bunlar düşman ilmustu hatta spiderman, ironman’i öldürüyordu. Bende “Toby’den sonra bozdu” diyenlerdenim ve memnunum.

Argonaut

Tobey’den sonra deli dehşet bozu ama bunun tek sorumlusu sony ve marvel’ın mcu’dur, sony suçlu çünkü sam raimi’ye baskı yaparak 3. filmde venom’u koydurttu ve sam raimi seriyi 3.filmde bıraktı, çünkü 3.film aslında 4. filme kapı olacaktı ve 4. filmde black cat’i görecektik ama sony’nin venom takıntısı yüzünden batırdılar ve toby gitti.

Adrew’a gelirsek adam sırf spiderman galasına gitmedi diye kovuldu, ardından tom hollanla mcu’ya dahil oldu koskoca spiderman, aslında bunun alt yapısı ultimate spiderman ile atıldı yani yeni filmlerde olacak olan boktan şeylerin animasyonlu ön gösterimini izledik ultimate spiderman ile marvel bu son filmde de sıçarsa benim için bitti demektir.

Slayer

Bence seri film 3 bölümde güzel bitti. İkinci seri ise baştan tutmamıştı sonny parayla ayakta tutuyordu. Üçüncü seri icin diyeceğimi dedim.

Argonaut

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (1)

  1. Örümcek Adam çocukluktan oğlanların beynine yerleşiyor nasıl oulrsa olsun seviliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir