Soru: Wonder Woman Dönek mi?

Soru: Wonder Woman Dönek mi?
wonder woman
4

Wonder Woman zeus’un kızı ve amazonların kraliçesi, afet-i devran karakter, kendisi yüzlerce yıl yaşayabilir halkını korumak için her şeyi yapar, yani menfaati olmasa yapar diyebiliriz.

Her bir alternatif yada normal dc hikayesinde wonder woman güçlü olanın tarafında sürekli, ve bu beni artık irrite etmek ile birlikte wonder woman’dan bir halt olmayacağını sürekli gösteriyor. 

Kendisi injustice serisinde superman gibi hiç bir işe yaramaz iğrenç bir karakterin yardakçısı ve bu yardakçı olma olayını hemen her alternatif dc hikayesinde yapıyor.

Yani ben bu hiç bir işe yaramaz dc karakterinden bıktım usandım ve insanların neden bu kalleşi sevdiğine anlam getiremiyorum, hani cat woman gibi bir hırsız olsa yardıma ihtiyaç duyulduğu vakit düşünmeden gelse hiç bir sıkıntı yok ama justice league takımında superman’nin iti gibi bir karakter bu.

Yani dc içerisinde şöyle sağlam bir savaş olsa ki injustice serisinde oluyor, sürekli superman güçlü gözüken ama bir çakıl taşından etkilenen karakterin yanında yer alıyor, yani bir gün doom’s day ya da onun kadar güç bir karakter superman’i yense ve wonder woman’a “benim yanımda yere al, halkını ve seni bu dünyanın tanrıları yapayım.” dese wonder woman düşünme iden satar takımını.

Zaten hemen her hikaye böyle değil mi, JL içerisinde bir kutuplaşma olur ve wonder woman koşa koşa superman’nin yanına gider.

Bu yüzden dc hikayelerinde bence marvel’a göre sağlam kadın karakter yok, “marvel’da kimler var ?” derseniz, Black Widow, Black Cat, Captain Marvel, Gamora, Jessica Jones, Scarlet Witch, Squirrel Girl, Storm, The Wasp  gibi tek bir karakterin tırnağı bile edemez.

(Özellikle Squirrel Girl edemez çünkü kendisi dc’nin Dark side’na denk olan Thanos’u tek başına yendi :D)

Bu yüzden Wonder Woman’ı hiç sevmem.

Wonder Woman hakkında bilmediğin şeyler de var mesela Superman’i bir tanrı olarak görmesi gibi. Yetiştirilme tarzından ötürü ona saygı ve sevgi duyuyor.

Justice Legaue ve Justice League: Unlimited’de Batman’e, Çizgi romanlarda genellikle Superman’e romantik ilgi duyduğunu unutmayalım.

Son olarak Batman takım olması zor bir karakter. Her zaman kendi bildiğini yapar.

Argonaut

Bence bunlar onun menfaatçi dönek birisi olduğu gerçeğini değiştirmez

Slayer

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (4)

  1. 9 ay önce

    Yani wonder womanı çok severim ama şu dönrklik meseleleri ah bi olmasa keşke…

  2. 10 ay önce

    Harika bi bilgilendirici bi yazı olmuş . Ellerinize sağlık bayıldım

  3. Daha çok çizgi roman okumlısın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir