Rebuild of evangelion nasıl olmalıydı ?

Rebuild of evangelion nasıl olmalıydı ?
0

Bildiğiniz üzere ben rebuild of evangelion’dan çok fena bir hayal kırıklığı ile ayrılmıştım. (Buradan ulaşabilirsiniz)

Öncelikli amacımız bu serinin neden çekildiğidir. Çekilme sebebi hem hikayeyi çok daha rahat anlatabilmek ve en önemli kısım ise anime’nin oldukça iyi olan lore’u nu seyirciye kafada soru işareti bırakmadan anlatmak.

Rebuild of evangelion öncelikle part part ilerleyecek tek sezonluk bir anime + final için bir film.

Bu serinin her bir partı 6 bölüm olacak ama her bölüm film kalitesinde olacak, bu filmlerin her bölüm finalinde ise bir sonraki part için gerçek teaser’lar hazırlanacak.

Bu filmler için gerekli bütçe yazarın ve yönetmenin istediği kadar olacak ama bu bütçe part part verilecek her bir 6 bölüm için, bu 6 bölüm her hafta yayınalacak.

evangelion kapak
evangelion kapak

Her part arasında 3 yıl olacak, final ise yani end of evangelion yine bir film olarak yayınlanacak, bu partların her birinin başında önceki partta olanlar anlatıldığı flash-back’ler de olup önceki partlar hatırlatılacak.

Bütün partlar bitincede ek gelir için tam bir anime olarak blue-ray olarak satılabilir, “insanlar neden bu blue-ray’leri alsın ?” derseniz diretors cut olarak satılabilir.

Bu diretor cut halinde ise bu anime nasıl yapıldı ? Bir şeyler kesildi mi, kesildiyse neden keesildi ? 1995 yapımı anime hakkında özel bilgiler yer alacak, aslında 1995 yapımı anime’nin belgeseli yer alacak blue-ray’lerde.

Karakter yapım aşamaları, stüdyoda oluşan sorunlar yani stüdyo gainax ve anno hideaki ve ekibinin çektiği zorluklar ile beraber bu günlere nasıl geldiği anlatılacak.

Ve bu blue-raylerin satışları yayması için en büyük kargo şirketi olan amazon ile anlaşılacak.

Böylelikle evangelion serisine 2 animelik büyük macera ile final vereceğiz.

Böylelikle bu rebuild of evangelion serisinde isee izleyici “ulan bu seride hiç bir tutku yok ya, hiç bir şey açıklamıyor, lore’u anlatmıyor, hiç bir şey olmuyor !”

demeyecek.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (0)

  1. 3 hafta önce

    Mecha gibi. Hiç anlamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir