Anime Bilgi: Ame to Shoujo to Watashi no Tegami

0 4

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Rain, the Little Girl, and My Letter isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 雨と少女と私の手紙 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Shoujo, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

14 Şubat 2005, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin bir bölümlük süresi 6 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Katari, yazar olmak isteyen küçük bir kızdır, ve okuldan hoşlandığı çocuğa bir aşk mektubu yazar. Fakat farkında olmadan, küçük bir kızın kalbine dokunacak bir kısa hikaye yaratmıştır… Not: Tamamen amatör bir kısa film, çizimleri – konusu her ne kadar basit olsada, biraz zaman harcayarak herkesin bir şeyler yapabileceğini göstermek amaçlı çevirdiğim bir kısa film oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.