Anime Bilgi: Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.: Menma e no Tegami

Anime Bilgi: Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.: Menma e no Tegami
1

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde AnoHana Picture Drama, We Still Don’t Know the Name of the Flower We Saw That Day.: Letter to Menma isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) あの日見た花の名前を僕達はまだ知らない。「めんまへの手紙」 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Komedi, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

22 Şubat 2012, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise A-1 Pictures studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 12 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“DVD/Blu-ray ile birlikte verilen özel bölüm.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (1)

  1. başka bi animenin aynısı ama hangisi olduğunu kestiremiyorum. Size de öyle geldi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir