Anime Bilgi: Aru Zombie Shoujo no Sainan

Anime Bilgi: Aru Zombie Shoujo no Sainan
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Calamity of the Zombie Girl, kategori olarak ONA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Calamity of the Zombie Girl bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde The Misfortune of a Certain Zombie Girl isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) あるゾンビ少女の災難 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Korku, Aksiyon, Doğaüstü Güçler, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

04 Temmuz 2018, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Gonzo, Stingray studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 19 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Sıcak bir yaz gününde beş üniversite öğrencisi hazine aramak adına kütüphane deposuna sızarlar. İtalya’dan gelmiş olan 14-20 yaşları arasında olan iki adet kadın mumya bulurlar. Öğrencilerden biri olan Sayaka lahidin kapağını açar ve ”Yaşam taşı” denilen, mumyalara büyük güç veren ve sonsuz yaşam sağlayan bir taşı çıkartır. Mumya kızlar yüz yılın ardından uyanır ve taşı geri almak adına önlerine geleni güç için öldürürler, cesetleri yerler. Öğrencilerin tek kurtuluşu zombi kızları öldürmektir. Kurtulabilecekler midir?

Sen ne düşünüyorsun?