Anime Bilgi: Asagao to Kase-san.

Anime Bilgi: Asagao to Kase-san.
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Morning Glory and Kase-san, Kase-san and Morning Glories isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) あさがおと加瀬さん。 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Romantizm, Okul, Shoujo Ai, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

09 Haziran 2018, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Zexcs studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 58 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Yamada, bahçe komitesi üyesidir; tek başına okulun bahçesindeki çiçeklerle ilgilenir. Hiç atletik değildir, aslında sakardır da- ama bu yan sınıfındaki atletizm kulübünün yıldızı, Kase-san’dan hoşlanmasına engel olmamıştır. Utangaç olduğu için Yamada, hevesli Kase-san’a duygularını açmakta isteksizdir. Yine de, yavaş ama emin adımlarla, çiftimiz birbirlerine olan güvenlerini arttırarak ve her el ele tutuştuklarında kızararak ilişkilerini geliştirmeye başlar.

Sen ne düşünüyorsun?