Anime Bilgi: Ashita Sekai ga Owaru toshitemo

Anime Bilgi: Ashita Sekai ga Owaru toshitemo
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) あした世界が終わるとしても şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Romantizm, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

25 Ocak 2019, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Animenin yapımını Shochiku Media Division studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Craftar Studios studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 35 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Shin çocukken annesi öldüğünden beri kalbini başkalarına kapattı. O olaydan sonra çocukluk arkadaşı Kotori hep onun yanında oldu. Lise 3. sınıfa geçince birlikte bazı şeyleri atlatabileceklerini düşünüyorlardı, ta ki başka bir Japonya’daki Shin karşılarına çıkıncaya dek.

Sen ne düşünüyorsun?