Anime Bilgi: Bannou Bunka Neko-Musume (1998)

Anime Bilgi: Bannou Bunka Neko-Musume (1998)
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku TV, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku TV bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Nuku Nuku, Bannou Bunka Nekomusume isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 万能文化猫娘 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Mecha, Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, Seinen, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 14 / 14 bölümdür.

07 Ocak 1998, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Movic studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Production Reed studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“2013 yılında Maneki adında bir şehir kurulmuştur. Nuku Nuku, şehirde yaşayan bilim adamı Natsume Kyuusaku tarafından oluşturulan çok yönlü, kedi beyinli bir androbot ve lise öğrencisi bir kızdır. Bir yandan yeni sınıfındaki arkadaşlarıyla kaynaşıp sıradan bir insan olmayı öğrenmeye çalışırken, diğer yandan Mishima Endüstri’nin gizli ve kötü planlarına karşı savaşacaktır.

Sen ne düşünüyorsun?