1. Ana Sayfa
  2. Anime

Anime Bilgi: Bannou Bunka Neko-Musume DASH!

Anime Bilgi: Bannou Bunka Neko-Musume DASH!
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku Dash!, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku Dash! bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Cat Girl Nuku Nuku Dash!, Bannou Bunka Nekomusume Dash!, Cat Girl Nuku Nuku DASH!, All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku DASH!, Nuku Nuku Dash isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 万能文化猫娘DASH! şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Romantizm, Bilim Kurgu, Komedi, Ecchi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 4 / 12 bölümdür.

23 Eylül 1998, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Movic studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Production Reed studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 24 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“14 yaşındaki Ryuunosuke Natsume, sokak kedisini ezilmekten kurtaran genç ve güzel bir kızı, eve döndüğünde karşısında bulunca hayatının şokunu yaşar ve ilk gördüğü anda ona deli olur. İsmi Higuchi Atsuko, kısaca Nuku Nuku olan bu genç kız, Ryuunosuke’nin babası Kyuusaku’nun dediğine göre, ailesini ve hafızasını yitirmiştir ve artık Natsume ailesiyle birlikte yaşayacaktır. Öte yandan şehirde süper güçlü, seksi ve gizemli bir kız ortaya çıkmıştır. Mishima Endüstri’nin savaş helikopterini tek vuruşta indirebilecek kapasiteye sahip bu kızın neyin nesi olduğu, Ryuunosuke’nin zihnini meşgul edecektir.

Yorum Yap