Anime Bilgi: Beelzebub: Hirotta Akachan wa Daimaou!?

Anime Bilgi: Beelzebub: Hirotta Akachan wa Daimaou!?
1

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Beelzebub Jump Super Anime Tour Special, Beelzebub: Jump Festa 2010 Special isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) べるぜバブ 拾った赤ちゃんは大魔王!? şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Okul, Shounen, Doğaüstü Güçler, Komedi, Şeytanlar, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

23 Ekim 2010, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Shueisha studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Pierrot Plus, Studio Pierrot studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 30 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Hikaye Ishiyama Lisesi’nde 1.sınıf olan en güçlü serseri Oga Tatsumi etrafında şekillenir. Bir gün nehir kenarında uzanırken nehirde bir adamın sürüklendiğini görür ve onu kurtarır. Daha sonra kurtardığı adam ikiye bölünür ve içinden bir bebek çıkar. O bebek şeytan kralın oğludur ve Oga Tatsumi şeytan hizmetçi Hilda ile birlikte onu büyütmek için seçilmiştir. Hikaye Oga’nın bebekle ve okuldaki serseri hayatıyla olanları konu alır.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (1)

  1. Animelerin çok çeşitli yönleri var yazınız sayesinde ilgimi çeken anime konusunda bilgim olmayan yerleri de öğrenmiş oldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir