Anime Bilgi: Bem Movie: Become Human

Anime Bilgi: Bem Movie: Become Human
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 劇場版BEM 〜BECOME HUMAN〜 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Korku, Aksiyon, Doğaüstü Güçler, Şeytanlar, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

02 Ekim 2020, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Production I.G studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 30 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Genç dedektif Sonia Summers, üstleriyle başını belaya sokan liman kenti Terazi’nin eteklerine transfer edildi. Terazi, zenginliğin ve politikanın merkezi olan “Üst” ve “Dış” olmak üzere iki sektöre ayrılmıştır. The Outside, canavarlıkları veya youkai’yi içeren suç, yolsuzluk ve ilginç olaylara ev sahipliği yapıyor. Sonia’nın üzerinde çalıştığı her vaka, bu gizemli yaratıkların dahil olduğunu ima ediyor gibi görünüyor.rnrnSonia, insanları korumak ve onları terörize eden kötü youkailere karşı savaşmak isteyen üç tuhaf insansı youkai (Bem, Bela ve Belo) ile yolları kesişir. “Youkai-Ningen” olarak yaşarken, insan benzeri yaşam tarzları nedeniyle diğer youkailer tarafından dışlanırlar ve gerçek formlarını ortaya çıkardıklarında insanlar tarafından reddedilir ve incitilirler.rnrnYaşadıkları zorluklara rağmen, bu üç Youkai-Ningen gizlice insanlar arasında yaşıyor ve bir gün insan olma hayallerinin peşinden gitmeye devam ediyor.rnrnBem yapımının 2020 yılında çıkan filmidir.

Sen ne düşünüyorsun?