Anime Bilgi: Beware the Batman

Anime Bilgi: Beware the Batman
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Beware the Batman, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Beware the Batman bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 26 / 26 bölümdür.

13 Temmuz 2013, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Animenin bir bölümlük süresi 22 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Not: Bu bir DC Comics ortak yapımı animedir.

Anime Konusu:

“Ailesi öldürüldükten sonra sadık uşağı Alfred’in bakımını üstlendiği Bruce Wayne büyümüş, Gotham’ın Yasadışı Kanun İnfazcısı Batman haline bürünmüştür. Suçlara karşı savaşından ödün vermeyen Batman’ı, Gotham’ın karanlık dünyası ve daha bir çok düşman beklemektedir.

Sen ne düşünüyorsun?