Anime Bilgi: Blame! Movie

Anime Bilgi: Blame! Movie
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Blame!: The Ancient Terminal City, Blame!: Tanmatsu Ikou Toshi isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) BLAME! şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Mecha, Aksiyon, Bilim Kurgu, Psikolojik, Seinen, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

20 Mayıs 2017, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Glovision, KlockWorx, Kodansha, Starchild Records studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Polygon Pictures studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 45 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Uzaktan teknolojik geleceğin medeniyeti, nihai Net tabanlı formuna ulaşmıştır. Geçmişte bir “enfeksiyon”, otomatik sistemlerin düzensizleşmesine neden olmakta ve böylece çok yönlü bir şehir yapısı ortaya çıkmakta, bu da her yönden sonsuz derecede kendini çoğalmaktadır. Artık insanlık şehrin kontrollerine erişimi kaybetti ve Avlanma ve Korunma olarak bilinen savunma sistemi tarafından temizlendi. Şehrin küçük bir köşesinde, Electro-Fishers olarak bilinen küçük bir enklav, nihai yok oluşla karşı karşıya; Safeguard’ın tehdidi ile giderek azalan gıda kaynakları arasında sıkışıyor. Zuru adlı bir kız, köyü için yiyecek bulmak için yolculuğa çıkıyor, sadece bir gözlem kulesi onu algıladığında ve kazayı ortadan kaldırmak için bir Safeguard paketini çağırdığında, yanlışlıkla yargılanmasına neden oluyor. Yoldaşları öldü ve tüm kaçış yolları engellendiğinde, şimdi onu kurtarabilecek tek şey Killy the Wanderer’ın, Net Terminal Genleri arayışı üzerine ani bir geliş olması, bu da dünyaya emri geri getirmenin anahtarıydı.

Sen ne düşünüyorsun?