Anime Bilgi: Boukyaku no Senritsu

Anime Bilgi: Boukyaku no Senritsu
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

The Melody of Oblivion, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. The Melody of Oblivion bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 忘却の旋律 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Korku, Mecha, Bilim Kurgu, Shounen, Uzay, Macera, Doğaüstü Güçler, Psikolojik, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 24 / 24 bölümdür.

07 Nisan 2004, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını KENMedia, Kadokawa Shoten, TBS studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Gainax, J.C.Staff studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Büyük savaş 20. yüzyılda insanlar ve canavarlar arasında başladı. O zamandan beri canavarlar gözlerden ırak bir şekilde, dünyayı korkuyla yönetiyordu. Bokka adında bir genç, geçmişte şeytanlara karşı dünyayı cesursa koruyan Meros Savaşçılarına ne olduğunu merak eder. Daha sonra Kurofune adlı birisiyle tanışır, ondan Meros’un gücünü ve savaşta kullandıkları I-bar makinelerini öğrenir. Uzaklarda gizlenmiş, diriltilmeyi ve insanlığın kurtarıcısı olmayı bekleyen kızı sadece Unutulmuşun Ağıdı’nı görebilen ve duyabilen savaşçılar bulabilir. Kurofune ve şeytan arasındaki savaş devam ederken, Bokka rüyalarda bile gerçek olamayacak olan bir şeyi fark eder. Kendisi de Unutulmuşun Ağıdı’nı duyabilmektedir. Bokka yolculuğu boyunca, yeni güçlerinin kapasitesini öğrenirken bir yandan da canavarlarla, ajanlarla, yeni arkadaşlarla ve yoldaşlarla tanışır. Unutulmuşun Ağıdı’nı özgür bırakmak ümidiyle ve bu unutulmuş melodiyi özgür dünyaya geri getirme amacıyla, kötülüklerle savaşmaya devam etmelidir.

Sen ne düşünüyorsun?