Anime Bilgi: Brave Witches: Petersburg Daisenryaku

Anime Bilgi: Brave Witches: Petersburg Daisenryaku
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Brave Witches: Petersburg Grand Strategy, kategori olarak Special şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Brave Witches: Petersburg Grand Strategy bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Brave Witches Episode 13 isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 第501統合戦闘航空団 ブレイブウィッチーズ ペテルブルグ大戦略 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Büyü, Aksiyon, Bilim Kurgu, Askeri, Ecchi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

25 Ağustos 2017, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Glovision, Kadokawa Media House, Kadokawa, KlockWorx, Nippon Columbia, Sanyo Bussan, Sony PCL studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise SILVER LINK. studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 26 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Yeni yıl yaklaştığı için Petersburg’da yılbaşı partisi hazırlıkları başlıyor. Kutlamanın gerçekleşebileceği düşüncesiyle 501. Ortak Saldırı Bölüğünün Teğmeni Eila Ilmatar, Juutilainen Sanya V. Litvyak’a şehri birlikte gezmek için teklifte bulunmaya karar verdi. Ancak Eila’nın kötü bir düşüncesi olmamasına rağmen Sanya’ya çıkma teklifi edeceği sırada sözü kesiliyor. Anın havası bozuluyor ve kızlardan biri araya giriyor.. Tüm bunlar yetmezmiş gibi üsse bir Neuroi yaklaşıyor ve bölükteki arkadaşları ile Petersburg’daki kutlamayı hedef alıyor.

Sen ne düşünüyorsun?