Anime Bilgi: Buddha Saitan

Anime Bilgi: Buddha Saitan
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

The Rebirth of Buddha, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. The Rebirth of Buddha bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Happy Science Movie 5 isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 仏陀再誕 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Romantizm, Doğaüstü Güçler, Psikolojik, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

17 Ekim 2009, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Group TAC studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 55 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Sayako Amanokawa 17 yaşında gazetecilik kulübü üyesi bir lise öğrencidir.Tek hayali ateist yazar Kanemoto gibi ünlü bir gazeteci olmaktır. Kanemoto’nun intihar ederek hayatına son vermesi Sayako’da büyük bir üzüntü yaratmıştır. Birgün okula giderken metroda onun hayaletini görür. Onu görmenin verdiği şokla tam raylara düşecekken gizemli eski erkek arkadaşı onu kurtarır.Bu olaydan sonra Sayako artık hayaletleri görebilmektedir. Ama ne var ki bu dünyada kalan ruhlar pekde iyi şeyler için kalmamışlardır bu yüzden de onlara kötü ruh denmektedir. Bu sıralarda bir tarikat lideri kendini Buda’nın reenkarnasyonu olduğunu iddia ederek televizyonlarda psişik güçleriyle şov yapmaktadır. Şimdi reenkarne olmuş gerçek Buda ile bu tarikat lideri arasındaki savaşta Sayako gerçeklerin ışığında bir seçim yapacaktır.

Sen ne düşünüyorsun?