1. Ana Sayfa
  2. Anime

Anime Bilgi: Burn Up!

Anime Bilgi: Burn Up!
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Burn Up isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) バーンナップ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, Komedi, Ecchi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 0 / 1 bölümdür.

21 Mart 1991, Perşembe tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Media Rings studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise AIC studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 46 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Şüphelenmeyen bir göz için Maki, Reimi ve Yuka suç savaşçıları gibi görünmeyebilir. Bu da neden daha “heyecan verici” polis görevleri yerine trafik devriyesinde sıkışıp kaldıklarını açıklayabilir. Tüm bunlar, Yuka’nın polisin geri kalanını korkutmuş politik bağlantılı bir iş adamı tarafından yönetilen beyaz bir köle örgütü tarafından kaçırılmasıyla değişir. Şimdi sıkı savaş zırhı giyip bir tankı serbest bırakmak ve belirli bir köle tacirinin ateşle oynandığında kıçının yanacağını öğrenmesini sağlamak Maki ve Reimi’ye kalmış!

İlginizi Çekebilir

Sen ne düşünüyorsun?