Anime Bilgi: Captain Tsubasa: Sekai Daikessen!! Jr. World Cup

Anime Bilgi: Captain Tsubasa: Sekai Daikessen!! Jr. World Cup
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Captain Tsubasa MOVIE (1986 Summer), Captain Tsubasa Movie 4, Captain Tsubasa Movie 03: The great world competition! The Junior World Cup isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) キャプテン翼 世界大決戦!!Jr.ワールドカップ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Shounen, Spor, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

12 Temmuz 1986, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise G – Tüm Yaş grubu olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Group TAC studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 57 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

““Dördüncü filmde, klasik Japonya-Avrupa maçı kıtalar arası hale geldi. Bu kez 4 takımdan oluşan bir dünya kupası düzenlediler: Japonya, ABD, “Tüm Avrupa” ve “Tüm Güney Amerika”. İlk maçta Japonya, ABD’ye kolayca 3:0 yenildi. İkinci maçta ise Avrupa, Güney Amerika’ya karşı 2:3 mağlup oldu. Son turda S.A., yenilmez görünen bir oyuncudan daha fazlası olan (futbol cyborgları) Carlos Santana’yı gösteriyor. Hyuga’nın “Tiger shot” ve Tsubasa’nın “Top Spin” gibi klasik hileleri tamamen işe yaramaz görünüyor ancak zorlu ve muhteşem bir maçta Japonlar, git gide birlikte oynamayı ve daha birçok şeyi öğrenerek kazandılar.”

Sen ne düşünüyorsun?