Shaman King’in düzeltmesi gereken tek şey.

Shaman King’in düzeltmesi gereken tek şey.
2

Shaman King benim çocukluğumun animesidir ve izlerken her seferinde gaza gelir şınav falan çekerdim ama o zamanlarda bile fark ettiğim bir şey vardı bizim ana karakter olan asakura yoh’un nişanlısı anna neden bu kadar berbat yazılmış ?

Asakura Yoh’un tek bir amacı vardır, rahatlamak. Adamın tek hayat gayesi şu: “Şu iş bitsinde gidip uyuyayım, şu durumu çözelimde oturalım birazcık, şu sorun bitsinde gidip televizyon izleyelim.” adamın amacı gayet net rahatlamak ve anlaşılabilir.

Bu amacını gerçekleştirmek için sıkı çalışması lazım, bu sıkı çalışma ise 7/24 olmalı yani eğitmeni çok ısrarcı ve adama eğitim sırasında nefes dahi aldırmamalı.

Shaman King

Eğitmeni ise zaten nişanlısı Kyouyama Anna onu eğitmek için var tabi, her daim yanında, her zaman gözü üzerinde falan ama bir sorun var abi.

Bu kızın neden bir karakteri yok ? 

Sanki tek amacı yoh’u eğitmek için doğmaktı, bunu ise onunla nişanlanarak yaptı.

Ya benim istediğim Anna her ne kadar eğitim sırasında sert olsa da, her ne kadar eğitimde kocasının gözü’nün yaşına dahi bakmasada eğitim bitince ona yardım edecek, onu destekleyecek, onu sevgisi gösterecek birisini isterdim

Eğitimci kişiliği başka yoh’un nişanlısı olma kişiliği bam başka olmalıydı bence, yani eğitimde çok acımazsınken eğitimi güzel bitince ona sarılacak, başardığı için tebrik edecek ve ona şevkat gösterecek birisi olmasını isterdim.

Anna’da bu yüzden harcanmış karakterlerden bir tanesi bana göre, çünkü anna’yı ben bir birey olarak göremiyorum böyle, kendisi sadece ama sadece kişiliği olmayan sıkı bir eğitmen, ondan fazlası değil ve olamaz gibi geliyor.

Bence karakterin kişiliğini ikiye bölmelilerdi, eğitim dışında sadece yoh’a karşı ona hak ettiği sevigiyi ve saygıyı dibine kadar vermeliydi.

Yoh’un tek motivasyonu rahatlamak yerine en büyük amacı öncelikli karısı ile mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmek olmaydı ve bence yoh shaman king olunca anna ile aslaha mutlu olmayacak.

Nedeni ise anna’nın amacı sadece yoh’u eğitip shaman king yapmaktı, e peki bu amaç bitti, kızın amacı olan shaman king’in karısı olma amacını tamamladı, peki anna’nın karakter gelişimi neden yok?

Bu kızın tek hayat gayesi yoh’u eğitip kraliçe gibi yaşamakmıydı? Böyle basit ve zavallıca bir amaç uğruna mı yaşadı bu karakter? Bu karakterin yoh gibi bir özel hayat gayesi yok mu? 

Belliyki yokmuş, yazarlar bu karakter üzerine hiç uğraşmayalım demişler.

Neyse “yazık oldu” demekten başka bir şey gelmez elimizden.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (2)

  1. Kesinlikle değmedi ve bir sürü kesilmiş sahne var.

  2. Asıl sorulması gereken yeniden çekmeye dedi mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir