Anime Bilgi: Cat’s Eye

0 9

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Cats Eye isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) キャッツ・アイ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Romantizm, Macera, Komedi, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 36 / 73 bölümdür.

11 Temmuz 1983, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Tokyo Movie Shinsha studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 25 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Cat’s Eye (Kedi Gözü) sadece belli başlı sanat eserlerini çalan başarılı bir hırsızdır. İşin ilginç kısmı ise çalacağı parçayı ve işin yapılacağı saati kart vizitle polise bildirmektedir ve olaya iyi bir heyecan katmaktadır. Aslında Cat’s Eye Rui, Hitomi ve Ai adlı üç kızkardeşten oluşmaktadır. Kardeşler, çaldıkları sanat eserleriyle kaybolan babalarının yerini bulabileceklerini ummaktadırlar. Ayrıca bütün gün polis merkezinin karşısında Cat’s Eye isimli ufak cafeyi çalıştırmaktadırlar. Hitomi’den hoşlanan polis müfettişi Toshio Utsumi’nin cafeye gelip farkında olmadan bütün planları anlatmasıyla Cat’s Eye’nin işi kolaylaşmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.