Anime Bilgi: Cencoroll

1 5

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Cencoroll isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) センコロール şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

28 Temmuz 2009, Salı tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Aniplex studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Think Corporation studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 26 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Günün birinde, sıradan bir şehirdeki binalardan birinin tepesinde dev bir canavar belirerek savunma birliklerini harekete geçirir ve şehir sakinlerinin ayaklanmalarına sebep olur.

Cesur ve meraklı bir kız olan Yuki’nin ise bildiği bir sır vardır: Arkadaşı Tetsu, Cenco adında garip bir yaratığı beslemektedir. Yuki, Tetsu’nun ve yeni “evcil hayvanının” cazibesine kapılmıştır. Ortaya çıkan Shuu adlı gizemli bir çocuk ise şehri tehdit eden canavarı kontrol edebilmektedir.

Bunlar üzerine şehirde beklenmedik bir savaş başlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum
  1. selin diyor

    izlesem mi bilemedim.