Anime Bilgi: Cheating Craft

0 1

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Cheating Craft, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Cheating Craft bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Zuobi Yishu isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) チーティングクラフト şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Okul, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 12 / 12 bölümdür.

05 Ekim 2016, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Emon, Haoliners Animation League studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Blade studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 12 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Üniversite sınavları kişinin gençliğindeki en zorlu unsurlardan birisidir.Sınavın sonuçlarına bağlı olarak, harika, üst seviye, itibarlı bir hayat sizi bekleyebilir.Ya da, durumun diğer türlü sonuçlanmasına göre, uykularınıza mide gurultularınız eşlik edebilir .Bu tarz savaşalanı ortamında, öğrenciler her zaman “evrimleşmek” ve sağ kalabilmek için ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar.”Öğrenen Tür” öğrenciler hayatları boyunca sıkı çalışıp çalıştıkları her şeyi anlının teriyle ezberleyenlerken, “Kopyacı Tür” ise, adından da anlaşılacağı gibi, eğitim basamaklarını yalnızca kopya çekerek tırmanabilenlerdir.Bu iki tür arasında büyük bir rekabet olmasına karşın, bazı zamanlar birbirleriyle iş birliği yapmak zorundadırlar.Erkek kahramanımız “Mumemi”, ki kendileri C Türü, ve bir L Türü olan kız kahramanımız “Koi”, o sınavlarla nasıl başa çıkacaklar.Şimdi hayal gücünüzün ötesinde olan yeni bir savaş başlamak üzere.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.