Anime Bilgi: Chika Gentou Gekiga: Shoujo Tsubaki

0 85

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Midori, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Midori bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Maiden Camellia, Mr. Arashi’s Amazing Freak Show isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 地下幻燈劇画 少女椿 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Tarihi, Korku, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

02 Mayıs 1992, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Imagica, Mippei Eigeki Kiryuukan studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 47 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Midori, ilkokul öğrencisi olarak hayatını sonuna kadar seven masum bir genç kızdır. Ancak, annesi hastalandıktan sonra her şey değişmiştir. Neticede, Midori okula gitmeyi bırakmaya zorlanır ve bunun yerine şehirde çiçekler satmaya başlar. Annesi feci bir şekilde öldüğünde, Midori onu sirke doğru yönlendiren bir yabancıyla tanışır. Onu bekleyen şey hayatını sonsuza dek değiştirecektir… Hiçbir şeyin doğru gitmediği bir hayatta, Midori inancını kaybedecek ve pes edecek mi? Yoksa daha iyi bir gelecek umuduyla güçlü kalmayı başaracak mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.