1. Ana Sayfa
  2. Anime

Anime Bilgi: Choujuu Densetsu Gestalt

Anime Bilgi: Choujuu Densetsu Gestalt
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Gestalt, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Gestalt bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 超獣伝説ゲシュタルト şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Macera, Komedi, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 2 / 2 bölümdür.

22 Ocak 1997, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Half H.P Studio, Sony Music Entertainment, TV Tokyo studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 29 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Vasaria tapınağında görevli rahip Olivier’in aklında, yaratılış efsanesi ile ilgili şüpheler vardır. Bu şüphelerden arınmak için tapınaktan kaçarak güneyde yasak olan “G” adasına doğru yolculuk etmeye başlar. “G”, tanrı “Gestalt”ın kısaltılmışır. Gestalt, tanrılar konseyine karşı çıkmıştır ve tanrılar, kötü tanrı “Gestalt”ı, sonradan “G” olarak anılan adaya atmışlardır ve tanrı “Gestalt”ın adının ağza alınması yasaklanmıştır. Olivier’in bu durumundan haberdar olan Vasaria tapınağının başka bir rahibi olan Messiah, Olivier’i, başına bişey gelmeden yakalayıp geri getirmesi için bir dark elf olan Suzu’yu kiralar. Olivier, yolculuğu esnasında uğradığı bir kasabanın hanında kalırken ondan bir mucize isterler ve mucizenin karşılığında hediye olarak Olivier’e, Ouri adında dilsiz bir kız verirler. Ancak Olivier bunu kabul etmez. Ancak Ouri’nin başka birine satılacağını düşününce Ouri’yi kabul eder. Ouri ve Olivier, birlikte ormanda yürürken Suzu, Olivier’i geri götürmek için gelir. Ancak Ouri’nin de süprizleri vardır. Olivier, Ouri’yi öperek dudaklarındaki mührü kırar ve bir mucizeyi gerçekleştirir. Dudakları açılan Ouri, yaptığı büyüyle Suzu’yu yener.

Yorum Yap