Anime Bilgi: Cider no You ni Kotoba ga Wakiagaru

0 14

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Words Bubble Up Like Soda Pop, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Words Bubble Up Like Soda Pop bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) サイダーのように言葉が湧き上がる şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Müzik, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

22 Temmuz 2021, Perşembe tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Animenin yapımını flying DOG studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Signal.MD, Sublimation studyosudur.

Anime Konusu:

“Bu “oğlan kızla tanışır” hikayesi; kelimelerin ve müziğin, iletişim kurmakta zorluk çeken haiku sever genç Cherry ve diş tellerinden utanarak maskenin arkasına saklanan Smile’ın hayatlarını nasıl kesiştirdiğine odaklanıyor. Şans eseri bir alışveriş merkezinde karşılaşan gençler; kelimeler ve müzikten ilham alarak, sosyal medya aracılığıyla ilişkilerini derinleştirmeye başlarlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumdan sonra gözükecek not