1. Ana Sayfa
  2. Anime

Anime Bilgi: City Hunter

Anime Bilgi: City Hunter
+ - 0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) シティーハンター şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Shounen, Komedi, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 51 / 51 bölümdür.

06 Nisan 1987, Pazartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Aniplex studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Sunrise studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 25 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“City Hunter, Tokyo’da korumalık ve dedektiflik işleri yapan bir firmayı anlatıyor. City Hunter olarak da bilinen Ryo Saeba, attığını vuran, güvenilir ve karizmatik bir “süpürücü”dür. Ryo Saeba, eski ortağının üvey kardeşi olan Kaori Makimura ile birlikte XYZ kod adını kullanarak -genelde güzel kadınlardan oluşan- müşterilerin korumalık ve özel dedektiflik işlerini yapmaktadır. Ryo, silahını kullanarak; Kaori ise City Hunter’ın müşterilerle ilişkilerini sağlayarak City Hunter takımını oluşturmaktadırlar. Ryo’nun tek bir kusuru vardır: Güzel kadınlara karşı olan arzusu… Ryo’nun “mokkori” çabaları, kafasına inen Kaori’nin balyozuyla son bulur.

Yorum Yap