Anime Bilgi: City Hunter Movie: Shinjuku Private Eyes

0 9

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 劇場版シティーハンター şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Shounen, Komedi, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

08 Şubat 2019, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Aniplex, Audio Planning U studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Sunrise studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 35 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Shinjuku’da özel dedektiflik hizmeti veren Ryo Seaba’nın bir gün kapısını peşinde kötü adamlar olan bir kız çalar. Kız Ryo’dan koruması olmasını talep eder ve o da bu talebi kabul eder. Kızın peşinde neden birileri vardır? Yakın zamanda bir trafik kazası sonucu hakkın rahmetine kavuşmuş babasıyla bu işin bir alakası var mıdır? Ryo ve ortağı Kaori Makimura bu davayı çözmeye çalışırken beklenmedik olaylar olacaktır: Kaori’nin çocukluk arkadaşıyla bir araya gelmesi, Shinjuku şehrinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya gelmesi…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.