Anime Bilgi: City Hunter: Kinkyuu Namachuukei!? Kyouakuhan Saeba Ryou no Saigo

0 1

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde City Hunter – Live on Stage, City Hunter: Death of the Vicious Criminal Saeba Ryo, City Hunter – Death of Evil Ryo Saeba isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) シティーハンタースペシャル 緊急生中継!?凶悪犯冴羽リョウの最期 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Shounen, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

23 Nisan 1999, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Sunrise studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 31 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“THE END. Evet, sanırım artık sona ulaştık, ya da ben öyle olduğunu sanıyorum… Uzun bir aradan sonra ilk defa kara tahtaya bir ilan yazılır, Kaori sevincinden ne yapacağını bilemez. İşin ünlü bir televizyon spikerinin korunması olduğunu öğrendiğinde sinirleri biraz gerilir. Çünkü korunacak olan spiker bir bayandır. Ryo’nun maddi konudaki ufak bir hatırlatması üzerine iş kabul edilir. Adının Sayaka olduğunu, çalıştığı televizyon şirketinde bir cinayete şahit olduğunu ve patronu tarafından öldürülmek istendiğini anlatır. Hikâyesi City Hunter’a gayet mantıklı gelir. Ancak, işin içinde hiç de belirli olmayan bir oyun vardır. Bakalım her türlü kötünün oyununa çomak sokan City Hunter bu seferki oyunu da bozabilecek mi?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.