Anime Bilgi: Cobra The Animation: Time Drive

0 2

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) COBRA THE ANIMATION タイム・ドライブ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, Uzay, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 2 / 2 bölümdür.

24 Nisan 2009, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Magic Bus studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 30 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Cobra anime serisinin bu ova serisinde Lady’nin geçmişi ve Cobra ile nasıl tanıştıkları anlatılmıştır. Cobra, Lady’nin kendi vücudunun işlevlerini yitirdiğini ve varlğının giderek kaybolması üzerine rüyaların hikayecisi olan Sheherazade’a gider. Cobra ve Sheherazade, Lady’nin tamamen kaybolmadan önce neden bu hale geldiğini bulmak için geçmiş anlarına giderler. Cobra, geçmişteki eski yazının olduğu zamanlarda Lady ile yaşadığı günleri görür. Ve sonra Lady’nin aslında insan olduğu zamanları ve ona aşık olduğunu görür. Daha sonra Lady ile ilk tanıştığı zamanın içine girer ve Lady’nin aslında Prenses Emeralda olduğunu öğrenir. Prenses Emeralda ise geçmişte, Gilos adındaki ölümsüz olan kötü canavarı yok etmeye çalışır, ama bunu başaramaz. Bu sırada Cobra ona yardım eder. Cobra geçmişi hatırladıkça Lady ise yok olmaya devam etmektedir. Cobra artık hem geçmişte ki hem de gelecekti Lady’i kurtarmak için elinden geleni yapmaya çalışır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.