1. Ana Sayfa
  2. Anime

Anime Bilgi: Code Geass: Boukoku no Akito 3 – Kagayaku Mono Ten yori Otsu

Anime Bilgi: Code Geass: Boukoku no Akito 3 – Kagayaku Mono Ten yori Otsu
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Code Geass: Akito the Exiled – The Brightness Falls, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Code Geass: Akito the Exiled – The Brightness Falls bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) コードギアス 亡国のアキト 第3章「輝くもの天より堕つ」 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Mecha, Aksiyon, Askeri, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

02 Mayıs 2015, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Bandai Namco Entertainment, Bandai Visual, Bandai, Hakuhodo DY Media Partners studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Sunrise studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 59 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“5 film olarak planlanan Code Geass: Boukoku no Akito filmlerinin üçüncüsüdür.

İlginizi Çekebilir

Sen ne düşünüyorsun?