1. Ana Sayfa
  2. Anime

Anime Bilgi: Colorful (Movie)

Anime Bilgi: Colorful (Movie)
+ - 0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Colorful The Motion Picture, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Colorful The Motion Picture bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Colourful isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) カラフル şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Yaşamdan Kesitler, Doğaüstü Güçler, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

21 Ağustos 2010, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Aniplex, Sony Music Entertainment studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Ascension, Sunrise studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 2 saat. 7 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“* Mori Eto’nun aynı isimli gençlere yönelik romanından uyarlanmış olup 1999’da Sankei Genclik Yayımları Kültürel Ödülü’nü kazanmıştır. İçindeki ağır kasvetli ortamla Ecel Treni son istasyona yaklaşmaktadır ancak bu kederli ruhlardan birine seçilmiş olduğu ve tekrar hayata dönme şansı elde ettiği söylenir. Henüz intihara teşebbüs etmiş bir çocuk olan 14 yaşındaki Kobayashi Makoto’nun bedenine yerleştirilecektir. Bu talihli ruh, denetmeni Purapura’nın gözetimi altında eski hayatında yaptığı hataları ve kötülükleri keşfetmelidir. Lakin Makoto’nun bedenindeki vakti sınırlıdır. Ayrıca Makoto’nun neden intihara kalkıştığı ve yakaladığı bu ikinci fırsatta hayattan nasıl zevk alması gerektiğini öğrenmesi gibi görevler de verilmiştir.

Yorum Yap