Anime Bilgi: Comet Lucifer

0 15

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Comet Lucifer, kategori olarak TV şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Comet Lucifer bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) コメット・ルシファー şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Fantastik, Mecha, Aksiyon, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 12 / 12 bölümdür.

04 Ekim 2015, Pazar tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını BS11, Bandai Visual, Bushiroad, Good Smile Company, Lantis, Sony PCL studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise 8bit studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Gift gezegeni, Dünya’ya çok benzeyen bir gezegen. Atmosferi, insanları, hayvanları ile benzer ama çok önemli bir farkı var. Bu gezegende Giftium isimli özel kristaller bulunuyor. Genç Sougo Amagi‘nin yaşadığı Garden Indigo şehri, Giftium kristallerini çıkartarak epey refaha ulaşmış şehirlerden biri. Sougo da bu kristallerden bulma tutkusuyla devamlı maden gezilerine çıkıyor. Yakın arkadaşları Kaon ve Roman ile olağan çekişmelerinin yaşandığı bir günde, Sougo derin bir yeraltı mağarası keşfediyor. Mağarada bulduğu devasa bir kristalin içinde ise, hayatını değiştirecek bir şey buluyor: Mavi saçlı ve kırmızı gözlü bir kız. Felia ismindeki bu kız, tüm gezegenin kaderini elinde tutan gizemli bir güce sahip ve bu gücü ele geçirmek isteyenlere karşı Felia‘yı sadece Sougo koruyabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.