1. Ana Sayfa
  2. Anime

Anime Bilgi: Computer Kakumei: Saikyou x Saisoku no Zunou Tanjou

Anime Bilgi: Computer Kakumei: Saikyou x Saisoku no Zunou Tanjou
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Computer Revolution: The Birth of the Most Powerful and Fastest Brains isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) コンピューター革命 最強×最速の頭脳誕生 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Bilim Kurgu, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

03 Haziran 2012, Pazar tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Production I.G studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 10 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“2020 Yılında insanlar artık tamamen bilgisayar teknolojisine bağımlı olarak yaşamaktalar. Öyle ki oluşabilecek ufacık bir depremi bile dakikalar öncesinde belirleyebilir ve gerekli önlemleri vaktinde gerçekleştirebilirler. Ancak bu o kadar iyi değil, insanlar o vakitte bu teknoloji olmadan yaşayamaz haline geldi ve Mako adlı gencimiz bunlardan biridir. Ancak. Mako’nun babası bu duruma pekte olumlu bakmıyor. Babasının bu düşüncesi Mako’yu ilginç bir serüvene sürükleyecektir.

Yorum Yap