1. Ana Sayfa
  2. Anime

Anime Bilgi: Cossette no Shouzou

Anime Bilgi: Cossette no Shouzou
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Le Portrait de Petit Cossette, kategori olarak OVA şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Le Portrait de Petit Cossette bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Le Portrait de Petite Cossette isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) コゼットの肖像 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Korku, Büyü, Romantizm, Doğaüstü Güçler, Psikolojik, Dram, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 3 / 3 bölümdür.

11 Nisan 2004, Pazar tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Aniplex, Studio Hibari studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Daume studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 36 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Amcasının antika dükkanında çalışan Eiri, aynı zamanda yetenekli bir resim öğrencisidir. 18. yüzyıldan kalma bir kadeh eline geçince hayatı değişir. Eiri bu kadehte kendinden başka kimsenin göremediği genç ve güzel Cossette’i görmektedir. Cossette d’Auvergne, 250 yıl önce kendisine tutkun olan ressam Marchello Orlando tarafından vahşice öldürülmüş ve bu zamana kadar kendisini kadeh üstünde fark edip aşık olacak kişiyi beklemektedir. Böylece ruhu tekrar özgür olabilecektir. Fakat Cossette’i sevecek olan kişinin O’nun özgürlüğü için aynı zamanda acı çekerek ölmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sen ne düşünüyorsun?