Anime Bilgi: Crusher Joe

0 1

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Crusher Joe: The Movie, kategori olarak Movie şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Crusher Joe: The Movie bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) クラッシャージョウ şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, Uzay, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 0 / 1 bölümdür.

12 Mart 1983, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R+ – Hafif Çıplaklık olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Studio Nue studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Sunrise studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 2 saat. 11 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Crusherlar: Ellerinden her iş gelen, doğru fiyat için her görevi yapabilecek galaksiler arası bir grup. Crusher Joe, cyborg Talos, güzel Alfin ve olmazsa olmaz çocuk yardımcı Ricky’den oluşan küçük bir uzay sorun gidericileri takımının başındadır. Rutin görevleri olan, kriyojenik olarak dondurulmuş varisi tıbbi tesise götürürken, varis kız kayıplara karışır ve suç Joe ve onun takımına kalır. Görünüşe göre korsanlar Crusherları günah keçisi yapmaya çalışıyordur, ama bu Joe’nun hiç hoşuna gitmez ve korsanların izini sürer. 4 kahraman hem kargolarını geri almalı hem de aynı anda korsanları devirmelidir. Bu süreçte bolca uzay it dalışları, patlamalar ve yumruk yumruğa dövüşler onları beklemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.