Anime Bilgi: Cyborg 009 VS Devilman

Anime Bilgi: Cyborg 009 VS Devilman
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) サイボーグ009VSデビルマン şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Aksiyon, Bilim Kurgu, Shounen, Süper Güçler, Doğaüstü Güçler, Şeytanlar, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 3 / 3 bölümdür.

11 Kasım 2015, Çarşamba tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Half H.P Studio, Lantis studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Actas, Bee Media studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 31 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Black Ghost’lu bir bilim insanının elinden çıkan modifiye edilmiş sayborglar ve gizemli cinler Tokyo’da ortaya çıkar. Sayborgların savaşında yeni tehditler ortaya çıktığında, iki efsanevi kahramanın yolları ilk defa kesişir.

Sen ne düşünüyorsun?