Anime Bilgi: Cyborg 009: Call of Justice 1

Anime Bilgi: Cyborg 009: Call of Justice 1
1

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) CYBORG009 CALL OF JUSTICE 第1章 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Mecha, Aksiyon, Bilim Kurgu, Shounen, Macera, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 12 / 1+ bölümdür.

25 Kasım 2016, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG – Çocuklar için olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Ishimori Pro, Production I.G studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise OLM Digital, Signal.MD studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 2 saat. olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Kimliklerini gizleyerek yıllarca normal bir yaşantı süren cyborg’lar, insan üstü Kutsallar’ın insanlık için bir planla ortaya çıkmasıyla tekrar savaşmak zorunda kalır.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (1)

  1. sağlam seridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir