Anime Bilgi: Daimajuu Gekitou: Hagane no Oni

Anime Bilgi: Daimajuu Gekitou: Hagane no Oni
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Demon of Steel: Battle of the Great Demon Beasts, Steel Devil isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) 大魔獣激闘 鋼の鬼 şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Korku, Mecha, Bilim Kurgu, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

10 Aralık 1987, Perşembe tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise PG-13 – 13 Yaş üstü olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını AIC studyo(ları) üstlenmiştir.

Animenin bir bölümlük süresi 56 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Yıl 1999, Birleşmiş Milletler görevlisi bir grup bilimadamı terk edilmiş Sansara Adası’nda yeni bir enerji kaynağı araştırması yaparken başka bir boyuta açılan bir geçit yaratırlar ve biyomekanik varlıkların Dünya’ya geçişini sağlarlar. Bundan 3 yıl sonra, Takuya Goroza Sansara adasına okul arkadaşı olan Haruka Alfrod’un gizemli isteği üzerine zorla da olsa geri döner. Olay hakkındaki bilgisi azdır ki eski arkadaşı aslında bildiği arkadaşı değildir…

Sen ne düşünüyorsun?