1. Ana Sayfa
  2. Anime

Anime Bilgi: Darkside Blues

Anime Bilgi: Darkside Blues
0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ダークサイド・ブルース şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Korku, Bilim Kurgu, Psikolojik, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 1 / 1 bölümdür.

08 Ekim 1994, Cumartesi tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Akita Shoten studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise J.C.Staff studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 23 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“Persona Century Şirketi, dünyadaki neredeyse tüm arazi arsalarını satın aldı. Anlaşmazlıklar, şirketin sınırları içinde tolere edilmemekte ve Persona’ya karşı olanlar, hızlı bir şekilde ele geçirilmektedir. Persona’nın kontrolü altında olmayan az sayıdaki yerlerin içinde, Kabuki-cho’nun özgür kasabası “Tokyo’nun Karanlık Yüzü”olarak da bilinmektedir. Şehirde, Mai adlı bir kadının öncülüğünde, Mesih denilen küçük bir direniş grubu var. Bu Dünya’ya Kabuki-cho’nun lakabını alan bir adam adım atıyor: Karanlık Taraf. On sekiz yıl önce Persona Century tarafından başka bir boyutta kapatılmış olan Karanlık Taraf şimdi eşsiz mistik yenilenme gücünü kullanarak Mesih’e yardım etmeye dönüyor.

Yorum Yap