Yurl.Net
Popüler Kültür Gönderileri

Anime Bilgi: Death Note Rewrite

0

Anime Bilgileri:

Anime, Japonya da yaygın olarak kullanılan Japon sanatıyla çizilmiş her tür ve kategoriden uzun ve kısa animasyon serilere verilen isimdir. Anime kelimesi Animasyon kelimesinden gelmektedir. Genellikle mangalardan uyarlanır ama novel ve oyunlar dahil pek çok kaynaktan türetilebilir.

Death Note: Relight, kategori olarak Special şeklinde sınıflandırılmış bir animedir.

Animeler genellikle duyurulduğu isim ile yani popüler olan ismi ile anılır. Death Note: Relight bu animenin genel olarak seyircilerce bilinen adıdır.

Popüler adı dışında çeviri ya da reklam amacıyla Japon ve diğer ülkelerde Death Note Director’s Cut: The Complete Ending Edition Special, Death Note Special, Genshisuru Kami, Visions of a God, L o Tsugu Mono, L’s Successors isimi/isimleri ile anılır. Popüler seriler birden fazla ismi ile tanınabilir.

Buna rağmen Japonya tanıtımlarında kullanılan ismi (ki bu değişiklik genellikle Japonların alfabe çokluğu ve farklılığından kaynaklanır) ディレクターズカット完全決着版 〜リライト şeklindedir.

En başta dediğimiz gibi Animeleri diğer türlerden ayıran şey kategori zenginliğidir. Bu seri ise Doğaüstü Güçler, Polisiye, Psikolojik, Gerilim, Gizem, türlerinde yayınlanmaktadır. Bazı serilere bir kategori eklenmese bile o seriden öğeler içerebilir. Örneğin Askeri bir seri aynı zamanda Romantizm’de içerir ama yoğunluk çok yoksa kategoride listelenmeyebilir.

Anime bölüm sayısı 4 / 2+ bölümdür.

31 Ağustos 2007, Cuma tarihinde öncelikle Japonya da olmak üzere yayınlanmaya başlamıştır.

Bazı animeler şiddet, argo ya da cinsellikten dolayı genel kitleye hitap etmeyebiliyor. Serimiz ise R – 17+ (Şiddet & Argo) olarak işaretlenmiş ve bu şekilde dağıtılmaya başlanmıştır.

Animenin yapımını Shueisha studyo(ları) üstlenmiştir.

Yapım haklarına sahip olan studyo(lar) ise Madhouse studyosudur.

Animenin bir bölümlük süresi 1 saat. 52 dakika olacak şekilde ayarlanmıştır.

Anime Konusu:

“1. Genshisuru Kami (Visions of a God) Death Note’un iki saatlik bir bölümü, özellikle Light ve L arasındaki çatışmaların bir derlemesi, Ryuk’un perspektifinden yeni diyalog ve film müziği ile, orijinal dizide yer almayan ek animasyonlarla birlikte yeniden düzenlenmiştir. İsimsiz bir Shinigami Ryuk’a, insan dünyasındaki yeni hikayesini sormak için geliyor. İlk film 1-25 arası olan bölümleri ele alır. 2. L o Tsugu Mono (L’s Successors) Bu hikaye bir önceki kaldığı yerden, Light’ın hikayesine devam ediyor. Bir önceki special Light ve L’nin savaşlarını anlatırken, bu hikaye Light, Mello ve Near arasındaki çatışmalarla aynı şeyi yapıyor. İkinci filmde 26-37 arası olan bölümler anlatılır, L’nin sunuculuğunda… Rewrite, yönetmenin birkaç kestiği bölüm ve değiştirdiği sahnelerden oluşan bir özet.

yorum Yap